Jak bezpiecznie mam odstawić taki lek?

Witam, mam zdiagnozowaną lekką postać schizofrenii paranoidalnej od 2018 roku. Brałem już Aprę 10mg przez pół roku od stycznia 2018r. do czerwca 2018. Potem brałem Abilify Maintena od stycznia 2019r. do września 2020r. Potem już tylko brałem w tabletkach Abilify 15mg oraz Ketrel 25mg. Brałem już tak ok. pół roku, po czym zostałem przy samym Abilify 15mg, gdy już nie miałem problemów ze snem. Lekarka kazała odstawić ten Ketrel. Zastanawiam się jak mogę bezpiecznie i powoli odstawić te Abilify. Wiem na pewno, że mój lekarz się na to nie zgodzi, ponieważ już wielokrotnie go o to prosiłem. Chyba czas najwyższy go zmienić w sumie też. Kiedyś raz próbowałem odstawić na własną rękę, ale niestety zaczęły mnie męczyć natrętne myśli i dziwne zachowania i dlatego wróciłem z powrotem do leków. Wiem, że są ludzie którzy mieli schizofrenie i z niej wyszli, i to nie są pojedyncze przypadki. Od czego zacząć, żeby nie mieć nawrotów choroby? Dodam, że moja całkiem pierwsza diagnoza to była w 2015 roku depresja lękowa, później przerodziło się to w zaburzenia psychotyczne no i te 3 lata temu w schizofrenie. Owszem, miałem raz omamy słuchowe, ale było to ostatni raz w 2018 roku, potem przy próbie odstawienia leków już raczej tylko te natrętne myśli i dziwaczne zachowanie wśród ludzi, ale wydaje mi się, że mógłbym to jakoś przezwyciężyć u psychoterapeuty kiedyś. Podsumowując nie chce narazie sam odstawiać leków, bo jestem na 3 roku studiów i boję się nawrotu w czasie nauki, ale lekarka mówiła że za 2 może 3 lata spróbujemy jeszcze raz odstawić te leki w ścisłej konsultacji oczywiście. Moje ostateczne pytanie brzmi jakie są rokowania na wyjście z tej choroby, bo sam nie jestem wciąż w 100% przekonany czy to na pewno ta jednostka chorobowa i jak się powinno przy tym odstawiać takie leki jak Abilify. Pozdrawiam.

Szanowny Panie,

Wszelkie wątpliwości dotyczące leczenia farmakologicznego należy omawiać z lekarzem psychiatrą. Nie należy samemu zmieniać leczenia ani odstawiać leków.

Pozdrawiam.