Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak ćwiczyć, by szybko schudnąć?

Witam. Ważę 75 kg przy wzroście 164, bardzo chciałabym schudnąć 20 kg w jakim okresie czasu jest to możliwe. Proszę o rady dotyczące jedzenia i ćwiczeń.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Anna Porada Dietetyk, Wrocław
42 poziom zaufania

Szanowna Pani,
Zdrowe odchudzanie, a właściwie redukcja tkanki tłuszczowej to proces długotrwały. Na zdrowej diecie i przy aerobowych ćwiczeniach chudniemy ok. 1kg tygodniowo, zatem upragniona masa ciała jest w zasięgu Pani możliwości za ok. 5 miesięcy.
Co do ćwiczeń - spalanie tkanki tłuszczowej jest przemianą tlenową, dlatego ćwiczenia ułatwiają pozbycie się zbędnych kilogramów. Co do jakości ćwiczeń, tak, jak wspomniałam, powinny być to ćwiczenia aerobowe: bieganie, zajęcia fitness, zajęcia na siłowni z małym obciążeniem i dużą ilością powtórzeń itp.
Jeżeli chodzi o dietę - powinna pokrywać ok. 70% zapotrzebowania energetycznego pacjenta; powinna być niskowęglowodanowa i wysokobiałkowa. Tłuszcze trans należy zastąpić wieklonienasyconymi kwasami tłuszczowymi - to tak w skrócie :)
Jeśli szuka Pani fachowej porady zapraszam do kontaktu!
A. Porada

0

Zdrowe tempo odchudzania to 0,5 - 1 kg tygodniowo, czyli od 2 do 4 kg miesięcznie. Takie tempo odchudzania nie prowadzi do nadmiernego spowolnienia organizmu i zapobiega wystąpieniu efektu jojo po diecie. Do tego odchudzając się w takim tempie jest Pani w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów więc nie pojawią się żadne niedobory.

0

Dzień dobry,

Prawidłowy proces odchudzania jest długotrwały, ale dzięki temu organizm uczy się prawidłowych nawyków żywieniowych.W zależności od Twojego metabolizmu oraz dotychczasowych nawyków zywieniowych 20kg możesz schudnąć w 3-8 miesięcy, a nawet 1 rok.
Powinna się Pani zgłosić do dietetyka, aby dokładnie przeanalizował nawyki żywieniowe, pokazał błędy oraz ułożył plan dietetyczny. Jeżeli nie ma takich możliwości proszę posiłkować się informacjami zawartymi w tym artykule: portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe oraz http://portal.abczdrowie.pl/podstawowe-zasady-zdrowego-odchudzania http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania .
Kaloryczność diety powinna wynościć około 1300 kcal nie mniej - efekt jojo.

Najlepsze ćwiczenia odchudzające to areobowe oraz basen lub aqua aerobik. Mało obciążają stawy a dodatkowo modelują całe ciało.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy