Jak szybko stracić 8 kg?

Witam!

Mam 17 lat, mam 164 cm i 56 kg. Chciałabym schudnąć ok. 8 kg jak najszybciej. Może te 56 kg nie brzmi tak źle, ale mam oponkę na brzuchu i grube uda oraz pośladki. Mam też problemy z cerą. Moje jedzenie wyglądało przeważnie tak, że jadłam trochę rano albo i wcale, a wieczorem opychałam się.

Od poniedziałku zaczęłam jeździć na rolkach i staram się nie jeść słodyczy. Od wczoraj razem z mamą biegam i jem 4-5 posiłków dziennie, ale boję się, że w taki sposób nie schudnę za szybko. Nie wiem co dokładnie mam jeść i to jest największym problemem. Jak mam zrzucić te kg w ciągu ok. 2 tyg?!

Witam!

Twoim problemem nie jest nadmierna masa ciała, ale brak regularnej aktywności fizycznej i błędny sposób odżywiania. Po wprowadzeniu przez Ciebie zmian – jedzeniu 4-5 regularnych i małych objętościowo posiłków, a także włączeniu częstych ćwiczeń w dotychczasowy styl życia, nadmiar tkanki tłuszczowej nie powinien być już problemem. Musisz jednak wiedzieć, że aby na stałe pozbyć się tych 2 kg zmiany muszą być stałe, tzn. kiedy osiągniesz swój cel nie wracaj do dawnych nawyków, ale staraj się utrzymać prawidłowe zasady odżywiania.

Warto również zajrzeć do artykułów, aby sprawdzić czy nie popełniasz dodatkowych błędów żywieniowych http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe oraz http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy Pamiętaj, że trwała utrata masy ciała nie wymaga ciągłego ograniczania kalorii, stosowania diet odchudzających, które skutkują efektem jojo i są bardzo niezdrowe. Osoby stosujące diety odchudzające często nie zdają sobie sprawy z tego, że aby chudnąć należy jeść odpowiednie ilości pożywienia. Często jedzą za mało, a tym samym zmniejszają tempo przemiany materii, a po skończonej „kuracji” zawsze pojawia się efekt jojo. Jeśli nie chcesz do tego dopuścić odchudzaj się powoli, ale skutecznie.

Pozdrawiam,

mgr inż. Aleksandra Kilen-Zasieczna