Jak ćwiczyć i co jeść, by głównie wyszczuplić przedramiona?

Potrzebuje porady jak ćwiczyć i co jeść by głównie wyszczuplić przedramiona i uda oraz tzw.boczki. Ogólnie jestem szczupła 1.68 56kg. Jednak moje przedramiona i uda są bardzo masywne, grube, lekko zwiotczałe i z widocznym cellulitem. w porównaniu do reszty sylwetki nie wygląda to zbyt dobrze. Dodam że nigdy nie byłam w ciąży (ale planuje), nigdy też nie byłam otyła i się nie odchudzałam. Prowadzę raczej siedzący tryb życia.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

nie ma diety która działa miejscowo np. tylko na boczki - jezeli zastosuje Pani dietę będzie Pani chudła wszędzie. Może wystarczą ćwiczenia fizyczne aby udoskonalić figurę.
Odpowiednią dietę ułozy Pani w pobliskim gabinecie dietetycznym.

Pozdrawiam

Witam Panią,
nie chudniemy niestety z wybranych części ciała a tkanka tłuszczowa spala się równomiernie. Proszę zadbać o zdrową dietę a przede wszystkim o aktywność fizyczną. Dzięki ćwiczeniom wyrzeźbi Pani ciało.
Trudno jest jednak dobrać treningi nie znając Pani możliwości. Warto mieszać plany treningowe, ponieważ mięśnie się przyzwyczajają do ćwiczeń i z czasem może Pani nie zauważyć postępów. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń, aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, Natalia Gacka, FitnessBlender, Zuzka light, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.
Pamięta Pani również, że oprócz aktywności fizycznej bardzo ważna jest prawidłowo zbilansowana dieta. Jadłospis powinien być dostosowany do Pani zapotrzebowania energetycznego. Bardzo ważne jest to co jemy przed i po treningu.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Niestety nie da się schudnąć jedynie z wybranej partii ciała. Stosując dietę spalamy tkankę tłuszczową w całym ciele, a nie tylko na wybranych częściach ciała. Zachęcam do wizyty na siłowni, gdzie trener pokaże odpowiednie ćwiczenia, które wpłyną pozytywnie na wybrane partie ciała.

Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej, w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line.

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Proszę spróbować ćwiczeń na taśmach TRX. Ćwiczenia te są ogólnorozwojowe i mogą z sukcesem pomóc pani w problemie. Pozdrawiam