Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak ćwiczyć na rowerku stacjonarnym, aby schudnąć?

Witam.Chcialbym schudnac przy pomocy rowerka stacjonarnego. Obciążenie na nim w skali 1-8. Jak powinienem ćwiczyć aby zrzucić około 10 kg. Wzrost 182cm Waga 97 kg. Wiek 30 lat Mezczyzna
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam,
WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zaleca dla osób w Pana wieku co najmniej 150 minut tygodniowo aerobowej aktywności fizycznej (np. rowerek) o umiarkowanej intensywności lub co najmniej 75 minut tygodniowo aktywności o wysokiej intensywności lub ekwiwalentna kombinacja aktywności o umiarkowanej i wysokiej intensywności. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie powinny być wykonywane (dla głównych grup mięśniowych) minimum dwa razy tygodniowo.
Jeśli nie korzystamy z pulsometru najłatwiej intensywność treningu możemy ocenić patrząc na łatwość z jaka jesteśmy z stanie z kimś rozmawiać ćwicząc, na przykład jeśli na 4 poziomie intensywności czuje Pan zmęczenie ale też jest w stanie swobodnie z kimś rozmawiać jest to pułap aktywności odpowiedni do utraty wagi. Dobrym pomysłem jest też ćwiczenia w systemie interwału, pozwala ono na znaczące skrócenie czasu potrzebnego na trening. Należy jednak pamiętać że podstawą utraty masy ciała jest odpowiednia dieta. Aktywność fizyczna bez wprowadzenia odpowiedniej diety nie będzie skuteczna. Po więcej informacji oraz w celu ewentualnej współpracy zarówno stacjonarnie jaki i on-line zapraszam na stronę na Facebook Be Healthy Dietetyk Katarzyna Caban. Pozdrawiam Katarzyna Caban BeHealthy Dietetyk.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy