Jak ćwiczyć na rowerku stacjonarnym, aby schudnąć?

Witam.Chcialbym schudnac przy pomocy rowerka stacjonarnego. Obciążenie na nim w skali 1-8. Jak powinienem ćwiczyć aby zrzucić około 10 kg. Wzrost 182cm Waga 97 kg. Wiek 30 lat Mezczyzna

Witam,
WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zaleca dla osób w Pana wieku co najmniej 150 minut tygodniowo aerobowej aktywności fizycznej (np. rowerek) o umiarkowanej intensywności lub co najmniej 75 minut tygodniowo aktywności o wysokiej intensywności lub ekwiwalentna kombinacja aktywności o umiarkowanej i wysokiej intensywności. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie powinny być wykonywane (dla głównych grup mięśniowych) minimum dwa razy tygodniowo.
Jeśli nie korzystamy z pulsometru najłatwiej intensywność treningu możemy ocenić patrząc na łatwość z jaka jesteśmy z stanie z kimś rozmawiać ćwicząc, na przykład jeśli na 4 poziomie intensywności czuje Pan zmęczenie ale też jest w stanie swobodnie z kimś rozmawiać jest to pułap aktywności odpowiedni do utraty wagi. Dobrym pomysłem jest też ćwiczenia w systemie interwału, pozwala ono na znaczące skrócenie czasu potrzebnego na trening. Należy jednak pamiętać że podstawą utraty masy ciała jest odpowiednia dieta. Aktywność fizyczna bez wprowadzenia odpowiedniej diety nie będzie skuteczna. Po więcej informacji oraz w celu ewentualnej współpracy zarówno stacjonarnie jaki i on-line zapraszam na stronę na Facebook Be Healthy Dietetyk Katarzyna Caban. Pozdrawiam Katarzyna Caban BeHealthy Dietetyk.