Jak efektywnie jeździć na rowerze stacjonarnym?

Witam. Zamierzam pozbyć się zbędnych kilogramów. Startuję z wagi 82 kg. Od pewnego czasu wprowadziłam zasady racjonalnego odchudzania,m.in. rezygnacja z tłustych dań, niejedzenie po godz.18.00. Będę też ćwiczyć. Moje pytanie dotyczy jazdy na rowerze stacjonarnym. Czy lepsze efekty daje jazda codziennie po 45 minut czy 90 minut co drugi dzień? Po której opcji prędzej widać efekty? Gziękuję z góry za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam,

Myślę, iż jazda przez 1,5 godziny może być dla Pani mocno obciążająca.
Wiele zależy od Pani wcześniejszej aktywności fizycznej.
Jeśli wcześniej nie praktykowała Pani ćwiczeń oraz intensywnych/długich treningów, powinna Pani wydłużać czas treningu systematycznie (co 5-10 minut co tydzień, nie zapominając o 5-cio minutowej rozgrzewce przed rozpoczęciem głównego treningu).
Jeśli nie chce Pani rozbudowy tkanki mięśniowej, proszę jeździć na maksymalnie średnim obciążeniu.
Intensywność powinna być umiarkowana.
Organizm potrzebuje co najmniej 30 minut ćwiczeń, aby tkanka tłuszczowa została użyta jako surowiec energetyczny.
Myślę, że lepiej będzie wybrać opcję 45 minutową, plus 1-2 dni przerwy/tydzień w ramach regeneracji mięśni.
Potem może Pani wydłużać czas treningów.
Istotne jest, aby nie była Pani przemęczona treningami - w przeciwnym razie entuzjazm do ćwiczeń szybko minie.

Trzymam kciuki za efekty!
Pozdrawiam ciepło