Jak długo mogę podawać dziecku ibuprofen?

Moj syn jest po przebyciu przewiewnego zapalenia biodra ktore trwalo okolo 18 dni. Mial zrobiony kompleks badan i leczony byl lekami z grupy nlpz. Gdy wyzdrowial wrocil do przedszkola gdzie dwa dni po powrocie zaraził sie jak większość dzieci w jego grupie jak i przedszkolu czymś co objawiało sie 3 dniową wysoką gorączką i mokrym kaszlem. 4 dnia w domu podczas leczenia poczuł sie lepiej ale znow narzeka na biodro tj utyka i mowi ze cos tam ma w nodze ale nie narzeka na ból. Nie ma ograniczonej ruchliwosci w stawie biodrowym. Jest to ta sama noga ktora mial przedtem chora. Pytanie brzmi: czy moge mu podawac ibufen mimo iz ostatnia kuracja ibumem trwała z zalecenia lekarza 14 dni wraz z osłonowymy lekami na żołądek czy nalzaloby zastosowac inne leki? Czy w tak krotkim czasie mogło dojsc do nawrotu zapalenia biodra tym razem nie po, tylko podczas trwania infekcji w organizmie?

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta j ortopedy oraz reumatologa dziecięcego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. a dziecko w jakim wieku ?