Jak długo może trwać niedrożność jelit przy OZT?

ile może trwać porażenna niedrożność jelit przy ostrym ropnym zapaleniu trzustki? To samo pytanie dotyczy nerek które również nie pracują, pacjent dializowany. Zaburzenia oddechowe oddycha respirator przez tracheostomię, śpiączka farmakologiczna. Odżywianie pozajelitowe. Podawane antybiotyki i inne leki. Ile taki stan może trwać?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ostre ropne zapalenie trzustki jest bardzo poważnym stanem. Nie da się powiedzieć jednoznacznie ile tak ciężki stan może trwać. Zależy to od wielu rzeczy jak stan pacjenta przed chorobą, występowanie chorób współistniejących i wielu innych. W takiej sytuacji najlepiej jest być w kontakcie z lekarzami, którzy opiekują się chorym. Oni mogą udzielić trochę bardziej szczegółowych informacji, jednak najprawdopodobniej nie będą w stanie podać jak długo może trwać taki stan.