Nacieki, ropień okołowyrostkowy i brak funkcjonujących jelit

Witam, u mojego 65letniego taty usunięto 2 dni temu wyrostek. Jest tam także ropień okołowyrostkowy, jakieś nacieki i przestały pracować jelita. Tata wymiotował tydzień, od tygodnia też nic nie je, ciągle podają mu kroplówki. Tata wymiotuje dalej, wczoraj zrobili mu sondę. Czy jest szansa, że te jelita zaczną pracować? Proszę o odpowiedź.

Ropień okołowyrostkowy to bardzo poważne powikłanie zapalenia wyrostka. Toczy się walka organizmu z infekcją otrzewnej, efektem jest niedrożność porażenna i stąd konieczność odbarczania przewodu pokarmowego poprzez sondy, oraz zakaz karmienia a w efekcie żywienie pozajelitowe.