Jak długo po orgazmie członek jest nadwrażliwy?

Witam. Mam kilka pytań natury fizjologicznej. Jak długo po orgazmie członek jest nadwrażliwy oraz w jakich najmniejszych odstępach czasu mężczyźni mogą mieć orgazm? Pozdrawiam

Dzień dobry!

Tzw. czas refrakcji, regeneracji, kiedy mężczyzna nie jest zdolny do osiągnięcia kolejnego wzwodu, jest indywidualny i różny dla różnych mężczyzn. Dla jednego może być to kilka minut - dla innego doba. Zazwyczaj czas ten wiąże się z wiekiem i ogólnym stanem zdrowia. Mężczyźni młodsi zazwyczaj są zdolni do odbycia drugiego czy kolejnego stosunku tego samego wieczoru. Dodatkowo oprócz czynników fizjologicznych, istotne jest też nastawienie psychiczne, emocjonalne, podejście do seksualności, temperament erotyczny, potrzeby, porozumienie z partnerką, fascynacja sztuką miłosną itp.

Pozdrawiam!