Jak doleczyć tą infekcję intymną?

Mam problemy ginekologiczne podejrzewam ze mam niedoleczony stan zapalny albo przepukline. Leczono 23lipca rolicyn i gynalgin pozniej macmiron i flikonzole. 7 pazdziernika gynazol. Po badaniu ginekologicznym i uciśnienciu brzucha zaczęłam czuć ból po lewej stronie trwa do dziś nie boli jeśli nic nie dźwigam bo mam zakaz do 5kg gdzie nawet to jest za ciezko i nogi miekną. Po rolicynie 2dni bylo dobrze drugi dzien po leczeniu musialam niesc syna 21kg bawilam sie z nim a na drugi dzien umieralam z bolu. Gynoflor sprawia ze mogę chodzic - chodząc czułam ból brzucha tak jak i przed leczeniem co nie umożliwiało normalne chodzenie tylko w sobote po ostatnim rolicynie rano i w niedziele bylo wszystko super. Ogólnie poprawę zaczęłam czuć dopiero w 8,5 na 10dniu leczenia. Teraz problem z chodzeniem ciągle wraca po chodźby badaniu ginekologicznym. Po cytologi zawroty głowy i znowu mocne bole które nie pozwalały chodzić probiotyki pomogły. Na wynik cytologi czekam od 9 września. Do tego problemy z moczem od wysiłku-jesli będę dźwigać będę miała nietrzymanie moczu. Ciągle często robie siku a w moczu erytrocyty świeże 3-6wpw- gdzie nigdy w życiu nie miałam robiłam dwa razy badanie - pojawily sie po plukaniu jamy ustnej potasem nadmanganianu. Wzystko w dole w pochwie jest widoczne nie wiem jak to nazwać. Mam tego dość bo nie mogę normalnie żyć niczego nie nosząc i ciągle odwiedzając wc. Czy mam jeszcze rok czy ile nie dźwigać i samo ustąpi? Czy szukać pomocy u innych lekarzy?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie do końca precyzyjnie sformułowała Pani pytanie, ponadto niejasna jest dla mnie przyczyna Pani dolegliwości oraz związanych z nimi zaleceń ginekologa. Infekcje intymne – prawdopodobnie o charakterze bakteryjnym – powinny ustąpić po zastosowanym leczeniu, ale z pewnością leczenie farmakologiczne nie pomoże na nieokreślone silne bóle podbrzusza oraz nietrzymanie moczu.

Proszę więc trzymać się wytycznych ginekologa w kwestii stosowania leków, a po zakończonym leczeniu – kontynuować stosowanie probiotyku ginekologicznego, który przeciwdziała nawrotom infekcji. Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/czeste-infekcje-intymne-objawy-i-leczenie.

Dolegliwości bólowe podbrzusza, problemy z panowaniem nad pęcherzem oraz zmiana wyglądu pochwy mogą oznaczać obniżenie narządu rodnego, zwane potocznie wypadaniem pochwy i macicy. Prawidłowo funkcjonujące mięśnie, powięzi i więzadła mają za zadanie niejako przeciwdziałać grawitacji, a w efekcie podtrzymywać narządy rodne. Wskutek uszkodzenia i niewłaściwego działania tego mechanizmu ściany pochwy opadają, zaś jakikolwiek wysiłek fizyczny (nawet parcie podczas oddawania moczu czy stolca) sprawia, że stają się widoczne między wargami sromowymi. Poza defektem estetycznym, taka dysfunkcja aparatu podporowego i wieszadłowego prowadzi do szeregu problemów – bólu podczas stosunku czy nietrzymania moczu i/lub kału. Więcej szczegółów w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/wypadanie-macicy-i-pochwy.

Sądzę, że powinna Pani skonsultować się niezwłocznie z ginekologiem i poprosić go, by szczegółowo wytłumaczył, co Pani dolega i jakie kolejne kroki należy przedsięwziąć. Niestety konieczne jest badanie ginekologiczne, by potwierdzić postawioną wyżej hipotezę oraz w dalszej kolejności – zadecydować o leczeniu (np. chirurgicznym).

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.