Jak zaleczyć tą infekcję intymną?

Witam, od kilku tygodni zmagam się z infekcją intymna (swędzenie warg sromowych i okolic odbytu). Pierwszy ginekolog orzekł infekcję grzybiczą i zalecił izovag. W trakcie kuracji zaszła poprawa, świąd się zmniejszył ale nie zniknął. Po okresie postanowiłam znów odwiedzic ginekologa (inny niż poprzedni). Ten stwierdził, że infekcja grzybiczs nie została zaleczona i przepisał 6dniową kurację fluomizin. Że zdziwieniem odkryłam, że jest to lek przeciwbakteryjny.Jestem w połowie opakowania i lek ten nie za wiele pomaga. Ciągle czuję świąd w okolicy odbytu. Czekam na kolejną wizytę. Ale chciałabym się wcześniej dowiedzieć co to może być i jak załagodzić świąd do czasu wizyty u lekarza. Dodam, że nie mam żadnych upławów ani nieprzyjemnego zapachu.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

lek ten stosowany jest nie tylko w infekcjach bakteryjnych, ale także i grzybiczych. Został Pani przepisany z powodu nieskuteczności farmakoterapii zleconej wcześniej. Sugeruję więc, by stosowała się Pani do zaleceń ginekologa i kontynuowała leczenie.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-grzybice-pochwy.

Jeśli chodzi o świąd, to być może warto wspomóc się probiotykiem ginekologicznym, który przywróci prawidłowe pH i przyspieszy powrót do zdrowia. Dodatkowo może Pani spróbować naturalnych metod walki z infekcjami – skuteczne mogą okazać się nasiadówki z naparów ziołowych (szałwia, kora dębu, rumianek). Również kąpiel w roztworze wody z sodą oczyszczoną może zniwelować świąd (stosuje się 1 łyżeczkę na litr wody).

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/swedzenie-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.