Jak interpretować wyniki badan hormonalnych u osoby z problemami ze snem?

Witam, nie dawno zrobiłem badania hormonalne. Wyniki : Testosteron : 3,49ng/ml Estradiol : 29,14pg/ml. Badania wykonałem ze względu na problemy ze snem, praktycznie 0 popędem seksualnym, braku porannych i wieczornych wzwodów, złym samo poczuciem - depresją(leczyłem się u psychologa który rozkładał ręce) , problemami z nadmierną wagą i ilością tłuszczu w ciele który zbierał się głownie na klatce piersiowej i biodrach. Czy wyniki są w normie? Czy moje problemy mogą mieć podłoże hormonalne?

Witam Pana Serdecznie,

Na Pana pytanie, czy opisane przez Pana symptomy mogą mieć podłoże hormonalne, może Panu odpowiedzieć lekarz endokrynolog i lekarz prowadzący Pana.

Natomiast z mojej strony, podzielę się z Panem takim powiedzeniem- do rozważenia, że:
Ruch zastąpi niemalże każdy lek, natomiast żaden lek nie zastąpi ruchu....

Życzę Panu radości w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

WItam, zawsze mnie zdumiewa takie pytanie, przecież jakiś lekarz skierował Pana na to badanie,
i jakiś powód tego był. I temu lekarzowi powinien pan zadać to pytanie, a nie tu.
29,14 pg/ml Estriadol w normie
Testosteron niski poziom ale jeszcze w normie: 3-10 ng/ml
Radziłbym wybrać się do endokrynologa
i ponownie podjęć leczenie antydepresyjne tym razem u psychoterapeuty.
Pozdrawiam