Jak leczyć zachowania autodestrukcyjne?

Witam serdecznie, odkąd wyjechałem za granice, to zauważałem moja większa skłonność do zachowań autodestrukcyjnych. Proszę tylko nie piszcie mnie ze od razu wymagania jest terapia, bardzo chciałbym dostać wskazówki jak z tym walczyć. Mam na myśli kompulsywne objadywanie się. Mam wrażenie ze jest to jedyna moja rozrywka w ciągu całego pędzącego dnia. Bardzo proszę o jakieś porady.

Dzień Dobry Panu,

Z zaprezentowanymi przez Pana symptomami, trudno walczyć...

Z Pana relacji, jak sam Pan napisał: "Mam wrażenie ze jest to jedyna moja rozrywka w ciągu całego pędzącego dnia".
Tak więc odpowiadając na Pana pytanie, zachęcałbym Pana by skupić się na aktywności, która byłaby dla Pana przyjemnością (np. aktywność fizyczna).

Jest takie powiedzenie, którym tutaj chętnie i często dzielę się, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Serdeczności i powodzenia Panu życzę!
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605