Jak interpretować wyniki badań TK brzucha u osoby z wyczuwalnymi guzkami?

Proszę o interpretację wyniku. Skierowane zostało badanie TK ze względu na wyczuwalny guzek w okolicach prawego podrzebrza. Wynik badania: wątroba powiększona 19cm z wydłużonym platem do linii pachowej, stluszczenie umiarkowane, w seg 4b placikowa zmiana ogniskowa 30x25 mm o szybkim wyplukiwaniu środka kontrastowego w roznicowaniu bogato unaczynione guzy. W seg 4a podobna zmiana o wielkości 8 mm. Wykonane badanie MRI potwierdziło zmiany ogniskowe.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka i jak sadze biopsja guza. Konieczna wizyta u lekarza zlecającego powyzsze badania