Jak leczyć bezsenność na skutek porodu?

Witam. Zwracam się z nietypowymi dotychczas objawami.. otóż urodziłam dokładnie mieciac temu. Przeszłam już raczej baby blues. Zmagałam się z brakiem wsparcia i pomocy po porodzie, ktory był bardzo ciężko i długi, licząc od samego początku skurczów które tylko się nasilały z czasem, trwał równo 19 godzin. Mały też był duży bo 4310 ważył (a ja jestem raczej mała) i zaklinował się podczas parcia w kanale rodnym, doświadczam wciąż jakiś dziwnych komplikacji, hemoroidów, strasznego bólu brzucha od czasu do czasu, nie tylko związanego z obkurczaniem się macicy, bo też brzuch boli w różnych miejscach i się tak jakby rozlewa, także boli w okolicy żołądka jakby z tamtad czasem właśnie wychodził, problemy z wypróżnianiem się, płaczliwość , przemyślenia różne cały czas, bd wrażliwość na jaką kolwiek dogryzke , po kłótni z partnerem bardzo źle myśli, nawet czasem samobojcze i złe ogólne samopoczucie. Problem z akceptacją ciała po ciąży, uczucie osamotnienia i niezrozumienia. Teraz po tym MSC zaczyna chyba doatwierac bezsenność. Ostatnio śpię po 2-3h na dobę , po przebudzeniu się bd trudności z zaśnięciem ponownie a nawet uniemożliwienie tego i natłok myśli.niby moje ciało jest zmęczone ale spać nie mogę. Dodam że po porodzie miałam bardzo intensywne sny /koszmary, teraz już lepiej z koszmarami ale nadal bardzo dużo mi się śniło rzeczy potem różnych innych. Co robić? Nie mam pojęcia, ręce mi opadają. Dziękuję :)

Witam Panią,

Zaburzenia snu, w tym bezsenność i koszmary senne najczęściej

mają podłoże psychologiczne.

Koszmarne sny sygnalizują zwykle jakiś istotny problem,

z którym śniący sobie nie jest w stanie poradzić,

a który trzeba rozwiązać dla zdrowia fizycznego

i psychicznego oraz dla spokoju duszy.

Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,

przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,

depresja , zaburzenia nerwicowe, lękowe i wiele innych.

Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu

okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Aby skutecznie pani pomóc, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do spotkań terapeutycznych, podczas

których odzyska Pani spokój i równowagę wewnętrzną,

zdobędzie Pani umiejętność radzenia sobie z emocjami, ze stresem

i trudnymi sytuacjami, a także odzyska Pani radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/