Jak leczyć ból głowy i sztywnienie karku?

Witam w kwietniu zaczelam robic brzuszki Po dwóch tyg przestalam czulam ból w karku i sztywnienie do tego bole z tylu glowy Byl robiony tk kregoslupa wyszlo niewielkie zwyrodnoenie i lordoza szyjna bralam rozne leki nic nie pomaga Sztywnienie przeszlo ale bol szyji ciągnięcia za uszami i ciagle bole glowy sa w roznych okolicach z tylu w skroniach czole Teraz np w prawej skroni i rwie pod ucho i szczeke jakby mnie zab bolal Prosze o pomoc noewiem juz co robic to jiz trwa od kwietnia

Witam!
Problem, który Pani opisała może mieć podłoże nerwicowe. Ponadto: w jakim stanie fizycznym Pani jest (waga, wydolność fizyczna, czy te "brzuszki" to była jedyna aktywność itp.). Zmienność dolegliwości przemawia za zaburzeniami emocjonalnymi. Proponuję konsultację psychiatryczną, przy potwierdzeniu moich przewidywań, zaproponują odpowiednią psychoterapię, być może ze wsparciem lekami p/lękowymi.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.