Jak leczyć bóle zęba?

Ząb leczony kanałowo dolna 5. W pierwszym etapie ząb został zatruty. Truciznę nosiłem przez około miesiąc. W tym czasie po około 2 tygodniach silnie uderzyłem górnym zębem o dolny. Poczułem silny ból i jednocześnie delikatne pulsowanie, które minęło po kilku godzinach. Powiedziałem o tym lekarzowi przy drugiej wizycie, lecz się tym nie przejął. Kanał został oczyszczony i wypełniony, zostało wykonane zdjęcie na którym widać że wypełnienie jest do końca kanału. Została założona plomba. Przez całą noc po wizycie ząb bardzo mocno bolał i pulsował ale uczucie to stopniowo mijało do południa następnego dnia. Ząb początkowo reagował też na mocny dotyk językiem (ból) jednak uczucie to minęło po jednym dniu. Dalej jednak (po 5 dniach) ząb reaguje na ból przy opukiwaniu - np. szczoteczką do zębów. Żaden ząb nie reaguje (a mam też inne wcześniej leczone kanałowo), tylko ten leczony kanałowo - czuć lekki ból po stuknięciu szczoteczką do zębów. Mogę normalnie nagryzać twarde potrawy i bólu nie czuć. Ząb reaguje również na zimno czuć mocny ból który po chwili mija samoistnie. Mam też lekkie uczucie "wysadzenia" zęba. Proszę o pomoc.

Inne objawy wraz z historią tego zęba mogą świadczyć o pionowym pęknięciu korzenia , ale diagnoza 100% takiefo przypadku jest bardzo trudna i trzeba wykluczyć inne przyczyny , jeżeli dolegliwości by się utrzymywały w pierwszej kolejności sprawdziłbym wysokość wypełnienia ( korekta wysokości w zgryzie) i pokusiłbym się o zdjęcie Rtg 3D czyli CBCT tgo zęba potem w zależności od wyniku diagnostyk i, powtórnie przeleczyłbym kanałowo , najlepiej u endodonty z wykorzystaniem mikroskopu .