Jak leczyć pewne cechy borderline?

Witam,mam pewne cechy bordelaine (odrzucenie, idealizacja,panika, nienawisc do siebie,mysli samobójcze ...).Od pewnego czasu jestem pod opieką Pani psychiatry.Ponieważ ona spowodowała,że otworzyłam się przednią, zaufałam jej jak nigdy nikomu wczesniej, bardzo polubiłam. I własnie od tego,że okazała mi dobroć,odbiło mi tzn. wysyłam do niej duża ilość smsów i maili o tym jak się czuję. Chcę być blisko niej bo tylko ona w duzym stopniu nie rozumie.Podziwiam ją za cierpliwość do mnie.

Idealizowanie terapeuty i późniejsze jego odrzucanie to osiowe objawy borderline. Powinna Pani omówić tą sytuację z psychoterapeuta (jeśli jest Pani jedynie pod opieką psychiatry, warto podjąć też psychoterapię). Bardzo ważne jest ustalenie z lekarzem jasnych granic, które są przestrzegane przez obie strony. Pozdrawiam