Jak nauczyć się obojętności przy borderline?

Witam, Mam zaburzenia bordelaine, jestem okropnym wrażliwcem, przeżywam, panikuję,czuję odrzucenie. Chciałabym się nauczyć obojętności by odpocząć, by nie czuć bólu. Chodzę na terapię i do psychiatry. Bardzo polubiłam moją lekarkę i chciałabym z nią częściej się widywać i rozmawiać. Ona niestety tego nie chce.

Witam,

Prawdopodobnie istnieje jakieś merytoryczne uzasadnienie dla którego lekarka ta nie chce się z panią częściej widywać. Nie wydaje się to niezbędne, zwłaszcza że chodzi pani także na psychoterapię, a jak podejrzewam sesje psychoterapii odbywają się często, uzyskuje pani zatem wsparcie.
Podejścia terapeutyczne rekomendowane do leczenia zaburzenia osobowości typu borderline to terapia dialektyczno-behawioralna (DBT) oraz terapia schematów.
Zaburzenia osobowości w ogóle leczy się głównie psychoterapią.

Witam, uczęszcza Pani do lekarza psychiatry i na psychoterapię, to ważne że korzysta Pani ze stałej pomocy. Lekarz przyjmuje z taką częstotliwością jakiej wymaga właściwa opieka nad Pacjentem. Proszę poruszyć te tematy ze swoim terapeutą. Porozmawiać o swoich oczekiwaniach, potrzebach, celach które chciałaby Pani zrealizować. To jest dobre miejsce aby zastanowić się nad zadanymi przez Panią pytaniami. Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Gratuluję Pani dobrze prowadzonej terapii. Proszę też zwrócić uwagę na systematyczne branie leków. Rozumiem, że brak częstszego kontaktu z ulubioną lekarką może być bardzo stresujący. Proszę jednak pomyśleć, że Pani doktor ma swoje życie rodzinne, towarzyskie i dużo pacjentów, więc poświęca Pani tyle czasu ile może.
Proszę spróbować poszukać zainteresowań: fotografia, zajęcia plastyczne, taneczne, sportowe, bieganie, pływanie lub inne. Być może że w ten sposób wypełni Pani nadmiar wolnego czasu i zyska zadowolenie z dobrze wykonywanych zadań. A być może pozna Pani nowych ludzi i w ten sposób rozszerzą się kontakty towarzyskie?
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl