Jak leczyć schizofrenię paranoidalną?

2 lata temu stwierdzono u mnie schizofrenię paranoidalną.Odkąd wyszłam ze szpitala (wrzesień),zdarzyło mi się odstawić kilka dawek leków (Zolafren 20 mg.) i nadużywać alkohol. Mój dobry stan minął. Panicznie boję się wychodzić z domu. Boję się ludzi. Czuję się przez nich obserwowana. Mam wrażenie, że jestem obiektem wystawionym na pośmiewisko i że ludzie dlatego się ze mnie śmieją, bo wiedzą, że jestem głupia. Mam 19 lat, chcę skończyć szkołę a do lekarza nie pojadę, bo się boję. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,
Napisałaś, że nie chcesz iść do lekarza, gdyż boisz się. Jednak wizyta u lekarza jest konieczna, tak samo jak przyjmowanie leków. Dlatego postaraj się przełamać swój lęk - może gdybyś poszła do lekarza z osobą, której ufasz, byłoby Ci łatwiej?
Poza tym pamiętaj, że nawet gdy czujesz się dobrze, nie wolno Ci samej zmniejszać dawek leków ani ich odstawiać - o tym powinien decydować lekarz prowadzący.
Pozdrawiam