Jak leczyć silne bóle kręgosłupa u 32-latki?
Witam. Miesiąc temu przy podnoszeniu się z pozycji leżącej dostałam bólu kregosłupa id tamtej pory borykam się z okropnym bulem. Wykonałam rtg kregosłupa wynik wykazał początkowe zmiany zwyrodnieniowe w postaci dziabastych wyostrzeń krawedzi trzonów . Zwężenie tarczy m-k L5/s1. W dolnym odcinku zaznaczone objawy baastrupa. Aktóalnie dostaje zastrzyki Olfen 75 ale od wczoraj mam bóle kregosłupq w odcinku szyjnym jest to bół ciqgnocy do tyłu potylicy czy to może też świadczyć o zwyrodnieniu? Mam skierowanie na rezonas magnetyczny dolnej parti kregosłupa czy gurną w takim razie też powinnam zrobić. Ostatnio mam bardzo dużo stresu zauważyłam że te bółe w szyji zaczeły się pod wpływem silnego zdenerwowania takjaby ktoś napinał mi mocno mieśnie

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
jest prawdopodobne, że zmiany zwyrodnieniowe są obecne u Pani również w kręgosłupie szyjnym – warto wykonać badanie MRI po uprzedniej konsultacji z ortopedą czy też neurologiem. Możliwe dolegliwości ze strony górnego odcinka kręgosłupa mogą być także spowodowane przewlekłym stresem lub wynikać z naciągnięcia mięśni, więzadeł lub nieprawidłowej pozycji zajmowanej przy komputerze, telewizorze bądź za biurkiem. To może powodować przeciążenia mięśni, które w wyniku naprężania prowadzą do uszkodzenia krążków międzykręgowych. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-kregoslupa-szyjnego.
Nadmierne napięcie mięśniowe, które Pani opisuje, może zostać zniwelowane przy pomocy farmakoterapii – neurolog może zadecydować o wdrożeniu leczenia farmaceutykami. Również cenna może okazać się pomoc fizjoterapeuty oraz zabiegi w gabinecie masażu. Domowe sposoby na ukojenie takiego bólu to przede wszystkim ćwiczenia, które wpływają pozytywnie na nadmierne napięcie mięśniowe i rozluźniają sztywne stawy kręgosłupa. Jeśli jest Pani zainteresowana, to kilka przykładowych ćwiczeń fizycznych odnajdzie Pani w naszym artykule: https://uroda.abczdrowie.pl/cwiczenia-wzmacniajace-kregoslup-szyjny.