Jak leczyć te bardzo bolesne okresy?

Choruję na cukrzycę typu 1 od kiedy skończyłam 3 lata. Mam bardzo bolesne miesiączki oraz przy tym występuje też ból w krzyżu, biegunki oraz nudności. Czasem ból w krzyżu jest tak silny że nie mogę siedzieć. Badania mam robione co rok. Tarczyca okej , jedynie ostepenia. Ból przy współżyciu. Kiedyś miałam robione usg doodbytnicze i nie wynikło nic z tego bardzo niepokojącego ( robione w kierunki wystąpienia torbieli) jednak pamiętam że pani mówiła coś o tym że mam zapadnięta lekko ściankę jajnika ale jako że miałam 13 lat nie robiła badań dalej w tym kierunku. Jaka jest szansa na to że mogę być bezpłodna i Jaka jest szansa na to że choruję na coś ? Pozdrawiamm

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zarówno prawdopodobieństwo bezpłodności, jak i ryzyko chorób określa lekarz po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego oraz wykonaniu badań. My nie mamy wystarczających informacji, aby takie ryzyko określić.

Potrzebny jest bowiem szereg badań diagnostycznych, które wykonuje tylko i wyłącznie personel medyczny. Zachęcamy więc do wizyty u ginekologa, który po przeprowadzeniu badania będzie mógł powiedzieć coś więcej na temat stanu Pani zdrowia.

Więcej szczegółowych informacji na temat niepłodności znajdzie Pani w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/problem-nieplodnosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.