Jak leczyć te problemy ze snem u 25-latka?

Witam, od pewnego czasu nie mogę przespać całej nocy. Mianowicie wybudzam się 2-3 razy przez 6-7 godzin snu za potrzebą oddania moczu. Później cały dzień czuję się zmęczony i otępiały. W jaśniejszych pomieszczeniach typu sklep, hala produkcyjna gdzie pracuję odczuwam światłowstręt. Praktycznie codziennie występuje też ból głowy, przez co często sięgam po paracetamol.Na codzien przyjmuje leki: Clatra , Bisocard 5mg oraz euthyrox 100. Co może być przyczyną występujących objawów? Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Objawy, które Pan opisuje, czyli problemy ze snem, częste bóle głowy oraz kilkukrotne oddawanie moczu w nocy, nie muszą być ze sobą powiązane, ale są wskazaniem do odbycia wizyty u lekarza.

Istnieje prawdopodobieństwo, że przyjmowane leki, takie jak Euthyrox czy Bisocard wpływają na kłopoty ze snem w związku z dobraniem nieodpowiedniej dawki lub ich niewłaściwym stosowaniem, co więcej jednym ze skutków ubocznych Euthyroxu jest częstsze oddawanie moczu. Poza tym musi mieć Pan świadomość, że choroby tarczycy również wpływają na jakość snu.

W związku ze złym samopoczuciem zalecamy skonsultować się ze swoim lekarzem.

Zachęcamy do przeczytania artykułów poruszających problem kłopotów ze snem:

https://portal.abczdrowie.pl/klopoty-z-zasypianiem

https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-sen

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.