Jak mam radzić sobie z objawami spektrum autyzmu?

Witam, Mam Spektrum Autyzmu, lat 36. Od wczesnego dzieciństwa pojawiały się różne zachowania, które zmieniały się z wiekiem. Szkołę skończyłem dla osób niepełnosprawnych ruchowo, jednak nikt nie znał się na moich problemach: machaniu rękami, kręceniu głową, podskakiwaniu, ściskaniu się, wykrzywianiu twarzy, wybuchach złości, rzucania przedmiotami w innych. W Policealnej doszły też krzyki i wrzaski. Mimo wieloletniej Terapii i leczenia(Autyzmu się przecież nie leczy, tylko to się ma całe życie) zmiany w zachowaniu nie uległy poprawie, wręcz przeciwnie, jest coraz gorzej. Próbowałem podjąć pracę, jednak niestety nie byłem w stanie podołać zadaniom. Obecnie siedzę w domu, czasem wychodząc na jakieś zajęcia, dwa razy w miesiącu. Nie jestem w stanie poruszać się sam po Warszawie, ze względu na te krzyki, gdyż doświadczyłem agresji słownej że strony ludzi, chcieli mnie bić lub policję wzywać. Czy w Warszawie jest jakiś dobry Terapeuta od dorosłych Autystów, gdzieś blisko Żoliborza i w miarę tani(mam tylko rentę). I jaka forma Terapii byłaby najlepsza na te zachowania? Leczenie też miałem różnymi psychotropami i też nie było żadnej poprawy, a wręcz pojawiły się skutki uboczne(tycie, wypadanie włosów i problem z wątrobą. Mam też jako powikłanie Spektrum Autyzmu, chorobę Leśniowskiego-Chrohna. Czy leki też powinienem jakieś brać, czy tylko sama terapia wystarczy, czy też nie ma co z tym robić? Proszę o odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 37 LAT 5 miesięcy temu
Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry

Może dobrym pomysłem byłby Oddział Dzienny w którymś ze szpitali psychiatrycznych. Oddział Dzienny wiąże się z podjęciem terapii w warunkach szpitala ale nie w pobycie stacjonarnym (zamkniętym). Przychodzi się na codzienne zajęcia ze specjalistami, jest się pod stałą opieką lekarza. Może wtedy udałoby się dobrać Panu lepiej leki, a też skorzystałby pan ze wsparcia terapeutycznego.

Trzeba tylko zorientować się w którym szpitalu oraz dostać skierowanie od lekarza do oddziału dziennego.

Pozdrawiam AM

w razie pytań zapraszam do kontakt

agatamajda@icloud.com

www.pracowniaterapeutyczna.eu