Jak mam schudnąć? Proszę o ćwiczenia bez użycia dodatkowych sprzętów

Witam. Jestem kobietą, mam 16 lat i ważę 56,5 kg przy wzroście ok. 160. Nie stosowałam jeszcze żadnych diet poza głodówkami. W mojej rodzinie nie występuje otyłość oraz nie choruję na choroby przewlekłe. Moim problemem jest waga - mianowicie chciałabym osiągnąć 48 kg. Mieszkam w małej miejscowości i nie posiadamy tutaj niczego, co mogłoby mi pomóc osiągnąć tę wagę. Moim problemem są również uda. Chciałabym, aby nie były aż tak grube. Liczę na jakąś dietę oraz ćwiczenia, które nie wymagają sprzętów. Z góry dziękuję.

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Powinnaś uświadomić sobie jak poważne konsekwencje zdrowotne może spowodować zbyt niska masa ciała. Nadmiernie odchudzanie może zahamować wzrost, zaburzyć miesiączkowanie, spowodować niedobory żywieniowe a także spowolnić metabolizm. Dlatego dobrze się zastanów zanim zaczniesz stosować dietę.

Zanim zaczniesz myśleć o odchudzaniu powinnaś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, które znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam