Jak mogę leczyć tą depresję?

Dzień dobry. Od 12 lat choruję na depresję. Od 6 lat jestem pod stałą kontrolą psychiatry z powodu prób samobójczych oraz od 8 miesięcy chodzę na terapię indywidualną do psychologa. Upadłem psychicznie jak te kilka lat temu dotarło do mnie, że mój związek właśnie się sypie. Jestem żonaty 19 lat oraz dwójka dzieci. Kilka lat temu mówiąc żonie, że coś się złego dzieje w naszym związku, to zostałem wyzwany i było stwierdzenie, że głupoty mówię, że wynajduję sobie tylko problem. Przez prawie 6 lat żona nie okazywała uczuć, rzadko kiedy było zbliżenie a często odepchnięcie gdy potrzebowałem tego zbliżenia, nie miałem wsparcia gdy obydwoje rodziców zachorowało na nowotwór, nie miałem wsparcia gdy mój stan zdrowia psychicznego się pogarszał jedynie słowa, że wmawiam sobie chorobę. Na dzień dzisiejszy wypaliłem się do tego związku, była próba rozmowy u psychologa z żoną ale zrezygnowałem, bo za dużo żalu mam do niej. Nie rozmawiam z nia bo niechcę by znowu przechodzić przez próby samobójcze. Mam ochotę odejść od niej ale się boję samotności. Co mogę zrobić by zmienić te myślenie, za długo jestem w tym stanie juz i widzę że depresja się powiększa i leki nie dawają już rezultatu.

Szanowny Panie,

Warto kwestie, o których pan tutaj wspomina poruszyć na terapii. Proszę porozmawiać z terapeutą o problemie z pana relacją z żoną. Być może da się spojrzeć na ten problem z innej strony. Czasami rozstanie jest lepszym rozwiązaniem niż pozostawanie w toksycznej relacji, jednak na pewno nie da się udzielić i podjąć takiej decyzji w oparciu o pytanie na forum internetowym, dlatego zachęcam do poruszenia tego tematu z Pana terapeutą.

Pozdrawiam

Szanowny Panie,

Warto kwestie, o których pan tutaj wspomina poruszyć na terapii. Proszę porozmawiać z terapeutą o problemie z pana relacją z żoną. Być może da się spojrzeć na ten problem z innej strony. Czasami rozstanie jest lepszym rozwiązaniem niż pozostawanie w toksycznej relacji, jednak na pewno nie da się udzielić i podjąć takiej decyzji w oparciu o pytanie na forum internetowym, dlatego zachęcam do poruszenia tego tematu z Pana terapeutą.

Pozdrawiam