Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niskie poczucie wartości i lęk przed byciem sobą

Piszę do Państwa tylko wtedy, kiedy w ośrodku nie ma terapeuty. Modląc się na różańcu zrozumiałam, że boję się być sobą, bojąc się kary bożej! Jestem więc introwertykiem, który zmusza się do kontaktów z innymi. Myślę, że na miłość innych trzeba sobie zasłużyć, i że to ona będzie świadczyła o moim sukcesie! Mam niskie poczucie własnej wartości, nie widzę własnych sukcesów, za wiele od siebie wymagam. Wszystko z lęku przed normalnym życiem! Chciałabym je bliżej poznać! Jak to zrobić? Dziękuję!
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Poczucie pewności siebie

Zastanawiam się, co takiego się dzieje, że szuka Pani wsparcia poza relacją z własnym terapeutą? Jego nieobecność nie stanowi dostatecznego uzasadnienia tego faktu. Jeśli pozostaje Pani w procesie terapii, to tam powinna Pani "załatwiać" kwestie, które porusza Pani na tut. portalu.

0

Dzień dobry, jeżeli jest pan w terapii zachęcam do omówienia tych kwestii z terapeutą, również tego, że podczas jego nieobecności poszukuje pan "rady i wsparcia" na tutejszym forum. To ważna informacja dla pana terapeuty. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy