Jak można pomóc choremu na schizofrenię?

Witam jak można pomóc choremu na schizofremie. Co prawda jest pod kontrolą lekarza,bierze leki. Problem jest w tym ze mój partner cala swoją złość i frustrację wyladowuje na mnie to jest straszne!!!! Bije,poniza mówi że zdradzam wszystko to co mówi jest tak absurdalne!!!!!Bierze leki psychotropowe i naduzywa alkocholo!!!!Ludzie którzy go znają i nie wiedzą o chorobie widzą w nim dobrego człowieka.Jestem z nim 5 lat i mam dosyc sama juz nawet potrzebuje pomocy!!!! Prosze O jaka lolwiek pomoc prosze mnie pokierowac co mam robic.dxiekuje

Dzień Dobry Pani,

Ucieszyło mnie, że zaczęła się Pani niepokoić o własny stan zdrowia.
I słusznie...

Z Pani relacji wynika, że Pani Partnerowi nie tak bardzo zależy na zdrowieniu, kiedy w procesie leczenia nadużywa alkoholu (Pani bardziej na tym zależy...?).

Jak może Pani pomóc?
Zalecałabym, by pomogła Pani przede wszystkim sama sobie, sięgając po wsparcie psychologiczne/psychoterapeutyczne, by mogła/potrafiła Pani pomagać Partnerowi..

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani tego, co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam. Pomoc bardziej przyda się Pani... Z tego co Pani opisuje to partner nie korzysta ze wsparcia, gdyż narusza zasady leczenia (łączy leki z alkoholem). Ponadto, przemoc i agresja wobec Pani nie ma wiele wspólnego z chorobą, która jest schizofrenia.
Koniecznie proszę się udać do psychoterapeuty, uczucie uczuciem jednak to co mnie niepokoi, to fakt, że trwa Pani w takiej relacji, a to już jest kwestia Pani wyboru. Zapewne jakieś nieświadome motywy, powodują że decyduje się Pani na związek przemocowy.
Całe życie przed Panią, warto zawalczyć o jego jakość
Pozdrawiam i życzę powodzenia