Brak zrozumienia partnera na temat pierwszego razu

Witam, jestem z chłopakiem ponad rok. Wcześniej byl inny z ktorym bylam 3,5 roku, spaliśmy ze sobą. Obecny nie może sobie poradzić z ta myślą, że był ktoś pierwszy przed nim, nie daje sobie rady z tym. Jak mam mu pomóc, strasznie mi na nim zależy. Oboje myśleliśmy, że z czasem ten problem minie, a on jakby ciągle narastał. Proszę o pomoc specjaliste, bo nie wiem co mam juz robić.

Dzień dobry.

Zazdrość partnera o Pani przeszłość jest oczywiście absurdalna i może wynikać z różnych przyczyn. Najczęstszą przyczyną jest po prostu niedojrzałość, a w związku z tym idealistyczne i życzeniowe pojmowanie relacji z drugą osobą, polegające na chęci całkowitego jej zawłaszczenia.
Jeżeli partner podziela Pani pogląd na temat problemu, o którym Pani pisze, sugerowałbym konsultację psychologiczną i prawdopodobnie podjęcie terapii, podczas której partner mógłby przyjrzeć się rzeczywistym motywom swoich odczuć.
Warto też pamiętać, że tego rodzaju sytuacja może być niszcząca przede wszystkim dla Pani, w konsekwencji prowadzić może do nieuzasadnionych wyrzutów sumienia, poczucia winy, które zgeneralizowane mogą ustawić Panią w pozycji kogoś gorszego, grzesznego i "łatwego".
To, co robiła Pani w przeszłości, z kim sypiała i się przyjaźniła, jest Pani i tylko Pani sprawą.
Pozdrawiam.

Witam, Pani partner powinien udać się na psychoterapię, narastające uczucie zazdrości o "byłego" jest najprawdopodobniej związane z problemami emocjonalnymi partnera, którymi powinien się sam zająć.Pozdrawiam