Jak można przeprowadzić badanie genetyczne bez wiedzy męża?

Gdzie i w jaki sposób mogłabym przeprowadzić badanie genetyczne (woj. dolnośląskie). W jaki sposób bez wiedzy męża dowiedzieć się o grupie jego krwi. On sam nie zna, ponieważ w dzieciństwie przechodził chorobę zakaźną, na którą nie był szczepiony i wcześniej nie chciano wykonać tego badania. Bardzo zależy i na tym, proszę o szybka odpowiedź i z góry dziękuję.
Czy możliwe jest dziedziczenie grupy krwi po dziadkach?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jednym sposobem aby oznaczyć grupę krwi jest jej pobranie na badanie w tym kierunku. Nie ma możliwości wykonania tego badania bez zgody męża. Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo posiadania tej samej grupy krwi co dziadkowie.

Nie wiem jakie dokładnie chce Pani wykonać badania genetyczne. Powinna Pani zgłosić się do Poradni Genetycznej. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz ukierunkowanie badań. Może Pani np. zgłosić się do Poradni Genetycznej przy Szpitalu Klinicznym nr1 we Wrocławiu,
ul.Tytusa Chałubińskiego 4, tel. 71 327 09 74.

Pozdrawiam

Dziedziczy się grupę krwi zasadniczo po rodzicach ale może być tak, że wnuki mają tę samą grupę co dziadkowie.
We Wrocławiu proszę szukać Zakładu Genetyki prowadzonego przez prof. Sąsiadek. Tam podpowiedzą, gdzie najlepiej zrobić badanie.