Wskazania do wykonania badań genetycznych w kierunku chorób nowotworowych

Dzień dobry, prosiłabym bardzo o odpowiedź, najlepiej onkologa, genetyka czy chirurga/onkologa.Mam 25 lat, moja babcia miała raka piersi, wykrytego ok.70 roku życia, miała odjętą pierś.Zmarła w wieku 85 lat, chyba nie z tego powodu.Babcia miała dwie córki i syna.Syn nie chorował na raka, jego syn też i wnuczka oraz wnuczek również są zdrowi.Córka babci ma 70 lat, jest zdrowa, jej synowie i wnuczka również, moja mama ma 60 lat i także jest zdrowa.Czy ja powinnam wykonać badania genetyczne?

Nie ma powodu żeby wykonywać jakiekolwiek badania onkogenetyczne w tej rodzinie. Proszę pamiętać o badaniach przesiewowych w kierunku raka piersi po 35.r.ż. (USG, a potem USG+MMG).