Jak naprawić relacje z partnerką?

Jestem uzależnionym od alkoholu i w stanie upojenia alkoholowego poniżyłem kobietę wypowiedziałem takie słowa że jest'' tanią dziwką''.Te słowa kobieta mi powtórzyła bardzo ją zraniłem a ja ich nie pamiętam.O tej kobiecie nigdy nawet tak nie myślałem ona jest kobietą bardzo porządną i mi bardzo bliską.Nie pojmuję tego skąd się wzięły u mnie takie słowa którymi się nigdy nie posługiwałem.Bardzo ją skrzywdziłem i poraniłem.I ja również to bardzo przeżywam chciałbym tę krzywdę naprawić

Dzień dobry,
z tego, co pan napisał jasne dla mnie jest, że to wydarzenie to tylko jeden z epizodów. Prawdziwym problemem jest uzależnienie od alkoholu i to tym przede wszystkim powinien pan się zająć. Bez tego sytuacje, w których rani pan innych i siebie będą zdarzały się częściej. Proszę nie traktować tego jako jakiegoś "kazania", tak po prostu działa mechanizm uzależnienia się, którego w mniejszym czy większym stopniu pan jest świadomym. Sugeruję podjęcie terapii uzależnień. W Polsce jest naprawdę dobry dostęp do tego rodzaju pomocy. Jednym z elementów terapii jest także zazwyczaj pewnego rodzaju przeproszenie/zadośćuczynienie ludziom, których osoba uzależniona skrzywdziła z powodu swojej choroby.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry. Pisza pan , że jest osobą uzależniona od alkoholu, która nadal spożywa alkohol. Myślę, że w pierwszej kolejności powinien się pan zająć kwestia uzależnienia. Zalecam kontakt z poradnią uzależnień i rozpoczęcie terapii - to najlepszy sposób żeby pokazać partnerce, że chce się pan zmienić. Pozdrawiam.