Jak nie stracić przyjaciółek?

Proszę Pani pokłóciłam się z przyjaciółką która była dla mnie bardzo bliska, powiedziała mojej koleżance swoją wersję i ona ma pretensje do mnie o to i o to że zabieram jej przyajciółkę bo do niej pojechałam. Boję się że mogę zabrać mi resztye moich koleżanke co zrobić żeby temu zapobiec ? Z góry dziękuję !
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Moim zdaniem należałoby porozmawiać z przyjaciółką, od której wszystko się zaczęło. Nie napisałaś, o co się pokłóciłyście, ale może jest jeszcze szansa, że uda Wam się naprawić przyjaźń.
Pozdrawiam

Dzień Dobry,

Niestety nie mamy takiej mocy decydowania o Innych, by spełniali Nasze oczekiwania.
Proponuję Ci postępowanie w zgodzie ze sobą, z szacunkiem, jeśli tak będziesz
postępowała, Twoje mądre Koleżanki zauważą to i docenią, i będą chciały żebyś Ty była Ich Przyjaciółką, czego Ci serdecznie życzę.

A jeśli nie to znaczy, że warto byłoby się zastanowić, czy takie relacje są dla Ciebie wartościowe.
I może pora zrobić przestrzeń dla innej relacji?

irena.mielnik.madej@gmail.com