Jak obliczyć kaloryczność posiłków?

Aplikacja po uzyskaniu danych sama wyliczyla mi współczynnik, kalorie itp. Moje pytanie brzmi następująco: Mam w niej opcje by dodać trening i właśnie troszkę nie rozumiem sensu współczynnika. Czy on zastępuje mi wszystkie aktywności (chodzenie, trening, odpoczynek bierny itp) czy mogę w opcji treningu dodatkowo wpisać aktywność spontaniczną np. Kroki z krokomierza. Jeśli tak to ustawienie współczynnika 1.7 daj mi tylko 1800kcal, jak będę chciała obciąć na redukcji -100/-300kcal wtedy zbliżam się do granicy 1510kcal czyli mojej podstawowej przemiany materii, na tak aktywny tryb życia jest to stanowczo za mało.... i teraz nie wiem jak mam liczyć czy bazować na większym współczynniku czy do współczynnika doliczać treningi siłowe, pływanie itp. Czy dać najniższy współczynnik i bazować na kaloriach spalonych na maszynach/aplikacjach Pozdrawiam

W mojej opinii warto zacząć od wyższego pułapu kalorycznego. Proponuję wybranie wysokiego współczynnika aktywności (bez dodawania poszczególnych ćwiczeń) i obserwację. W takiej sytuacji zawsze można obniżyć podaż energii. Jestem zwolennikiem codziennego pomiaru masy ciała i wyliczania średniej tygodniowej, zwłaszcza w przypadku kobiet. Obserwacja wagi pomoże podjąć Pani decyzję czy zachować początkową wartość kalorii czy modyfikować.