W jaki sposób zwiększyć kaloryczność posiłków?

Witam,mam 173cm i ok 66kg.Odchudzałam się kilka tygodni na diecie niskokalorycznej i schudłam kilka kg. Teraz chciałam zwiększyć kaloryczność posiłków i zabrać się za ćwiczenia(dotąd tego nie robiłam). Jeśli teraz powiększę liczbę przyjmowanych kalorii, załóżmy o 200kcal dziennie, ale będę robiła ćwiczenia, dzięki którym spalę 200kcal, to czy wyjdę na zero i będę chudnąć tak jak wcześniej, bo dodane kalorie będą równe tym spalonym, czy może jednak przytyję(bo zwiększyłam kaloryczność posiłków)?

Witam Panią,

jest to kwestia bardzo indywidualna i zasleży nie tylko od Pani organizmu ale także od diety, którą Pani do tej pory stosowała. Jeżeli dieta była bardzo rygorystycznia i zbyt niskokaloryczna, przeprowadzona nieracjonalnie to może Pani przytyć ale jezeli wszystko było rozsądnie i teraz zwiekszy Pani kalorycznośc oraz wprowadzi ćwiczenia to z pewnościa Pani nie przytyje.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Najlepszym rozwiązaniem jest powolne podnoszenie kaloryczności, tzn. o ok 25% obecnej kaloryczności na tydzień aż do osiągnięcia prawidłowego zapotrzebowania energetycznego. Oczywiście istotna jest obserwacja organizmu. Należy także pamiętać, że każde zmiany w żywieniu oraz dodatkowo podjęcie wysiłku fizycznego może wpływać bezpośrednio na wagę. Natomiast często może być to związane z nagromadzeniem się wody oraz zwiększeniem tkanki mięśniowej. Chcemy uczulić, że wzrost wagi nie zawsze musi być związany z wzrostem tkanki tłuszczowej. Takie parametry można sprawdzić wykonując sobie badanie analizy masy i składu ciału. Analizatory znajdzie Pani w lepszych siłowniach, a także w większości gabinetów dietetycznych.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444