Czy zwiększenie kaloryczności posiłków spowoduje schudnięcie lub przytycie?

Rok temu przeszłam na dietę, ktora miała 1800 kalorii. Byłam na niej trzy miesiące i schudłam 15 kg. Potem zmieniłam dietetyka i doete na 1600 kalorii i schudłam niewiele głownie dlatego ze średnio smakowały mi posiłki. Przez kilka miesięcy daje wskazówki swojej dietetyczne ale bez skutki. Chciałabym powrócić do jadłospisu z pierwszej diety, ktora miała 1800 kalorii. Czy zwiększenie kaloryczności posiłków sprawi, ze przytyje lub nie schudnę?

Efekt jest trudny do przewidzenia, bo zależy jak zareaguje Pani organizm. Raczej trzymałabym się teraz diety 1500 kcal, ale ze zwiększoną ilością białka, bardzo dużą ilością warzyw i znacznym ograniczeniem skrobi. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

trudno jest ocenić czy Pani schudnie czy przytyje. Nie znam Pani przemiany materii, aktywności fizycznej itp. Dieta 1800kcal jest dość wysoka ale bardziej istotny jest skład posiłków niż sama kaloryczność.
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka. Ważna jest także odpowiednia aktywność fizyczna.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień Dobry,

często w trakcie stosowania diety o niskiej kaloryczności przez dłuższy czas tempo metabolizmu może spadać i dalsze ograniczanie kalorii spowoduje jeszcze większe problemy. Zdecydowanie zaleciłabym zwiększenie kaloryczności diety, co powinno być jednak dostosowane indywidualnie i dieta nie powinna być taka sama jaką miała Pani wcześniej, czyli rok temu, oraz wprowadzenie aktywności fizycznej.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl