Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kurczak w czerwonym curry z ryżem

Nie masz pomysłu na obiad? Zapomnij o schabowym z ziemniakami. Zainspiruj się naszym filmem. Zobacz, jak przyrządzić kurczaka w czerwonym curry z dodatkiem ryżu.

Dieta o takiej kaloryczności może być teoretycznie wskazana w przypadku chęci znaczącego zwiększenia masy ciała - jednak jej praktyczna realizacja jest dość trudna ze względu na ogromną objętość posiłków o tak wysokiej kaloryczności. Jeżeli chciałaby Pani zastosować taką dietę radziłabym się wcześniej skonsultować ze specjalistą, który przeanalizuje Pani potrzeby i dobierze najbardziej właściwe i skuteczne postępowanie.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Witam,

dieta 5tys kcal mogłaby być skuteczna ale obawiam się że nie bedzie Pani w stanie zjeść takiej ilości w posiłkach wciągu dnia. Należy bowiem pamiętac, że dieta na przytycie powinna byc nie tylko o odpowiedniej kaloryczności uwzględniającej nadwyżkę ale także powinna być zdrowa. Kalorie muszą pochodzić pełnowartościowych produktów a nie np. ze słodyczy. Powinna Pani skupić się nad tym co zjada, a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę ubogie w ważne składniki odżywcze. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu.
Najlepiej jak się Pani skonsultuje z dietetykiem, który ułoży indywidualny jadłospis dostosowany do Pani potrzeb.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy