Jaki współczynnik aktywności powinnam przyjąć?

Witam,mam 18 lat i chciałabym się dowiedzieć jaki współczynnik aktywności powinnam przyjąć,ponieważ chcę obliczyć swoje zapotrzebowanie energetyczne.Moja aktywność to 10 tys kroków dziennie i 3/4 treningi siłowe w tygodniu.Trenigi siłowe trwają zazwyczaj 30/40 min i nie sa bardzo intensywne,ćwiczę raczej na lekkich ciężarach.Jeszcze dodam,że nie pracuje, uczęszczam tylko do szkoły więc tam ruchu zbytnio nie mam.

Sugeruję współczynnik x1,6. Może też Pani zacząć od wyższej wartości i po ok. tygodniowej obserwacji rozważyć zwiększenie, bądź zmniejszenie podaży kalorii.