Ile kalorii powinnam jeść dziennie?

Witam! jestem 27 letnia kobieta, od miesiąca ćwiczę na siłowni ( 30 min orbitrek, 15 min rowerek lub bierznia do tego 3 x po 50 powtórzeń na maszynach na nogi rece i brzuch) chodze 4x w tyg. Moje pytanie brzmi : Ile kalorii powinnam jeść dziennie ? przez miesiac schudłam z 81,5 do 76,5 kg. jem ok 1500 kacl dziennie. pozdrawiam :)

Niestety nie podała Pani swojego wzrostu, a jest on podstawą do ustalenia podaży energetycznej (gdyż determinuje prawidłową dla Pani masę ciała). Może Pani obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne w następujący sposób (z dobrym przybliżeniem): Energia potrzebna w ciągu dnia = (wzrost-100)*0,9*24*x,
gdzie x zależy od aktywności fizycznej, przy małej należy przyjąć 1,2, przy bardzo dużej nawet 1,8 (w dni treningowe oceniam Pani aktywność na 1,4, w pozostałe bezpiecznie jest przyjąć 1,2).

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska