Ile kalorii powinna przyjmować 65-letnia kobieta?

chciał bym sie dowiedzieć ile kalorii powinna przyjmować kobieta w wieku 65l ale jest po operacji zastawki serca

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Witam. Do określenia zapotrzebowania kalorycznego potrzebnych jest wiele danych np. wiek , waga, wzrost stan zdrowia czy aktywność fizyczna. Dlatego najlepiej udać się do dietetyka. pozdrawiam