Jak odróżnić miesiączkę od plamień poronnych?

Witam. Ostatnia miesiączka opóźniła mi się o 6 dni (cykle 30 dniowe). 2 dni po czasie spodziewanej miesiączki wykonałam test ciążowy który wyszedł negatywny, 36 dnia dostałam okres. W następnym cyklu znów miesiączka się opóźniała,test ciążowy wyszedł pozytywny. 37 dzień nie ma miesiączki. W dniu w którym wykonałam test mierzyłam również temperaturę i wynosiła 37,5, następnego dnia 37,4, a dziś (37 dzień cyklu)36,9.Czy to ciąża, czy poprzednia miesiączka była wczesnym poronieniem.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pozytywny wynik badania może wskazywać na ciążę. W celu potwierdzenia diagnozy proszę udać się do ginekologa.