Jak opanować ataki lęku po zasłabnięciu?

Witam. Jestem Bartek 23lata. Kilka dni temu słabo mi się zrobiło w pracy, nogi z waty brak tchu. Od tamtego czasu przeżywam horror. Ciągle się boję że to się powtórzy, nie mogę łapać pełnego oddechu, duszno mi, czasem mnie coś zakłuje w klatce, w różnych miejscach, z zasypianiem też problem, bo boję się że się nie obudzę. Gdy tylko idę do pracy objawy się nasilają, ciężko mi wysiedzieć 9 godzin w pracy. Spróbowałem ziółek "melisana klosterfrau"i przynajmniej duszności na chwilę ustają.

Witam, z opisu wynika że mogą być to zaburzenia lękowe, proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Warto również skonsultować się z psychologiem aby zastanowić się z jakiego powodu pojawiają się takie reakcje, w jakich sytuacjach, okolicznosciach. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Pana objawy somatyczne są ściśle związane z Pana lękową mową wewnętrzną. Ataki paniki są wywoływane myślami automatycznymi dotyczącymi na przykład tego, że coś niepokojącego dzieje się ze zdrowiem.
Radzenie sobie z atakami paniki wiąże się głównie z umiejętnym weryfikowaniem myśli automatycznych, a także zmianą przekonań. Polecam kontakt z psychoterapeutą.
Zachęcam również do zapoznania się z moim artykułem dotyczącym ataków paniki:
http://bezproblemowo.pl/ataki-paniki/
Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl

Witam Pana. Warto przyjrzeć się źródłom Pana objawów dwutorowo. Jeden tor to wizyta u lekarza POZ i badanie lekarskie oraz wykonanie niezbędnych badań mówiących o kondycji Pana organizmu. Jeśli wyniki badań będą w normie trzeba będzie w ramach drugiego toru nawiązać kontakt bezpośredni z doświadczonym psychologiem, który pomoże Panu sprawdzić czy objawy nie mają natury psychogennej. Opisane przez Pana objawy mogą być wynikiem przeżycia sytuacji traumatycznej (ale to tylko hipoteza, którą trzeba sprawdzić w kontakcie bezpośrednim). Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/