Jak opanować napady płaczu i depresji?

mam 18 lat Często miewam napady płaczu,mój nastrój szybko się zmienia - raz jestem pełna energii ,usniecham sie i znam swoja wartosc,a za chwile jestem przygnebiona,zestresowana czy moje poczucie wlasnej wartości całkowicie spada,mam myśli samobójcze.. Uważam ze moje życie jest bezsensu , nie mam żadnego hobby, moje życie to monotonnia, obecnie mieszkam w Wielkiej Brytanii od roku,w Polsce miałam znajomych i nie czulam się samotna myślę ze mogę mieć zaburzenia nastroju,schizofrenię lub depresje

Witam Panią
Nikt nie płacze bez powodu…
Istnieje wiele przyczyn nadmiernej
emocjonalności i płaczliwości.
Do najczęstszych należą stres,
brak równowagi hormonalnej, traumatyczne
przeżycia w przeszłości, lęki, depresja
Pani obniżony nastrój i myśli samobójcze wynikają
z niskiej samooceny i zapewne przykrych
doświadczeń z przeszłości. Prawdopodobnie
jest to depresja, jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Depresja, jak każda choroba, jest niebezpieczna
wtedy, gdy nie jest leczona.
W leczeniu depresji doskonale sprawdza się
farmakoterapia wspomagana psychoterapią,
której celem jest m.in. zdobycie umiejętności
radzenia sobie ze stresem.
Zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko
objawy, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne
konflikty powstałe na przestrzeni życia
i odzyskać równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Dzień Dobry Pani,

Jest Pani świadoma, co ma wpływ na Pani poczucie zadowolenia (hobby, znajomi, relacje), dodałabym, że bardzo istotna regularna aktywność fizyczna.

Proszę od teraz zadbać o bliską i ważną dla Pani chociaż jedną relację, z koleżanką, przyjaciółką.

Pomocna byłaby dla Pani rozmowa online z psychologiem, do której serdecznie Panią zapraszam.

Albo proszę skorzystać ze wsparcia telefonicznego, w Ośrodku interwencji kryzysowej w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku - są to ośrodki całodobowe i bezpłatne - które udzielają pomocy, jakiej potrzeba.

Życzę Pani odkrycia codziennej radości,
Irena Mielnik-Madej

Witam.
Droga Pani, przede wszystkim odradzam szukanie sobie chorób psychicznych i stawianie samodzielnie diagnoz.
Pisze Pani, że od roku mieszka poza granicami Polski, gdzie miała Pani znajomych, a teraz czuje się Pani samotna. Brakuje Pani ludzi wokół siebie, nie ma Pani zajęcia, które dawałoby radość życia. Doświadcza Pani bezsensu życia, monotonii, nawet myśli samobójcze.
Myślę, że obecne warunki życiowe i moment życia, kiedy wchodzi Pani w dorosłe życie, szuka "pomysłu na siebie" mogą prowadzić do obniżenia nastoju, smutku.

Nadzieję daje fakt, że nie jest to stan permanentny, że odczuwa też Pani wiarę w siebie, jest pełna energii i pewnie warto się zastanowić, co daje Pani te pozytywne odczucia i jak najczęściej po to sięgać .

Polecam Pani kilka spotkań z psychoterapeutą, który wstępnie oceni, czy wymaga Pani pomocy psychiatrycznej czy raczej wsparcia i poszukania odpowiedzi na kilka pytań wokół swego życia.

Myślę, że może Pani poszukać pomocy w Wielkiej Brytanii lub ewentualnie wśród psychoterapeutów pracujących przez Skype'a.

Pozdrawiam i życzę odnalezienia drogi do szczęścia.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
https://www.facebook.com/Agnieszka.Dymska/

Witam, napisała Pani że często płacze, miewa zmienne nastroje, czasem jest Pani pełna energii a czasem przygnębiona. Mieszka Pani w Wielkiej Brytanii od roku. Jest Pani w nowym miejscu, w nowym środowisku, w którym może nie czuć się pewnie. Brak Pani wsparcia osób bliskich i znajomych. Czy ma Pani możliwość porozmawiania o tym z zaufaną sobie osobą, Czy przez Skype, czy telefonicznie? Może Pani skorzystać z pomocy telefonu zaufania na terenie UK (http://www.polishpsychologists.org/pomocnelinki/) lub w Polsce: http://www.stopdepresji.pl/antydepresyjny
http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html
Może Pani skorzystać z pomocy psychologa, również online. Jeżeli chce Pani porozmawiać, o swoich możliwościach, potrzebach, zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
www.pracownia-start.pl