Jak pobudzić wytwarzanie kolagenu?

Dlaczego wraz z wiekiem spada w organizmie wytwarzanie kolagenu (białek kolagenowych) i w jaki sposób pobudzić wytwarzanie kolagenu u osób w średnim wieku? Jaki wpływ na ten proces ma dieta (ilość i jakość pokarmów) oraz aktywność fizyczna (lub jej zaniechanie)?

Witam serdecznie,

niestety taka kolej rzeczy, procesy starzenia są nieodwracalne, ale możemy spróbować odwlec je w czasie. Prawidłowe, dobrze zbilansowany jadłospis bogaty w związki bioaktywne jest kluczem do zdrowia i opóźnienia procesów starzenia. Aktywność fizyczna jest nieodłącznym elementem diety. Dodatkowo mogę polecić produkt ziołowy, który oprócz szerokiego zastosowania, powoduję wzrost kolagenu- wąkrota azjatycka (Gotu Cola). Proszę pamiętać, że aby fitoterapia była skuteczna produkt ziołowy musi mieć standaryzację i zawierać odpowiednią ilość substancji czynnej, która daje efekt terapeutyczny, a jego skuteczność jak każdego leku roślinnego zależy od czasu stosowania.

pozdrawiam !