Jak podnieść wagę u 37-latka?

Witam, Mam 36 lat, 185 cm wzrostu i ważę 65 kg. Chciałbym przytyć, ale od lat mi się to nie udaje. Jestem aktywny sportowo (biegi długodystansowe) i nie przykładam zbytniej wagi do tego co i w jakich ilościach jem. Generalnie jem dużo i czasami też bardzo tłusto - głównie wieczorami. Czy istnieje jakaś uniwersalna metoda/dieta/jadłospis abym mógł przytyć choć parę kg?

Mgr Barbara Paluch Dietetyka

Witam,
Przede wszystkim należny zacząć od regularności posiłków. 5 posiłków dziennie, zaczynając od śniadania, które zapewni energię na cały dzień.
Należy unikać tłustych potraw, a zastąpić je potrawami zdrowymi zawierającymi pełnowartościowe białko.
Polecam również trening siłowy, który spowoduje przyrost masy mięśniowej.