Jak pokonać lęk rozmawiania z ludźmi?

Witam. Mam 22 lata i bardzo sie boje rozmawiać z ludzmi, mam strach w sobie że cos glupiego powiem, chodz w glowie mam tak że chciałbym porozmawiać z dużą chęcią ,ale mnie zatyka i nie wydusze z siebie ani słowa bo zaraz nie pamietam chodzby co powiedziałem albo co sie zapytałem kogoś, ani nie wiem co dana osoba domnie powiedziała, bardzo tym sie martwie bo chciałbym zkimś porozmawiać ale nie wiem oczym, bo jak chce to wydusić to zaraz to zapominam :(

Pana problem jest dosyć częsty. Najczęściej pomaga szczegółowe uświadomienie sobie i nazwanie własnych obaw oraz ich źródeł a także odnalezienie w sobie zasobów potrzebnych do ich pokonania. To jest coś co się łatwo pisze, a trudniej robi, dlatego pomóc w tym może psychoterapeuta.

http://www.gabinetzmian.pl

Witam Pana
Lęk przed rozmową z ludźmi nie tylko dezorganizuje
życie, ale też przynosi poczucie niepewności
i zagubienia, nie pozwala skupić się
nad tym co ważne, wywołuje niemiłe emocje,
hamuje aktywność społeczną i utrudnia normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Z Pana opisu wynika, że w relacjach z innymi
ludźmi stale doświadcza Pan obezwładniającego
lęku i przeżywa Pan katusze.
Niestety, nieleczony lęk przed rozmową z ludźmi
zwykle narasta i może doprowadzić
do izolacji społecznej.
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
Dlatego zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii,
zanim lęk całkowicie zrujnuje Panu życie.
Psychoterapia jest bezpiecznym i najskuteczniejszym
sposobem dotarcia do przyczyny lęków
i znalezienia właściwego rozwiązania problemu.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie