Jak pokonać natręctwo dotykania nosa?

dzień dobry jakie są sposoby aby nie dłubać w nosie pokonać ten nawyk?

Dzień dobry!

Trudno o krótkie porady, nie znając osobiście Pani, historii Pani życia, przyczyn i mechanizmu natrętnych zachowań, ewentualnie innych towarzyszących przykrych objawów itp. Proszę skonsultować się z psychologiem w gabinecie i rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam. Warto zasięgnąć pomocy u psychologa lub psychoterapeuty. Być może dłubanie związane jest z nawykiem, który wytworzył się jako reakcja związana z np. przeżywanym napięciem wobec szczególnej sytuacji. Trzeba się dokładnie zorientować w przyczynie występowania dłubania i usunąć przyczynę. Po to - psychoterapia. Powodzenia