Jak pomóc bliskiej osobie w leczeniu depresji?

Witam mam takie pytanie moja dziewczyna ma stwierdzoną depresję od nie dawna. Jest wobec mnie obojętna mówi, że nie kocha, że już nic nie czuje, że chce być sama. Oboje mieszkamy jeszcze u rodziców. Ostatnio mówiła mi, że chce sie wyprowadzić i mieszkać sama. No i mam pytanie czy dobrym pomysłem byłoby gdybym ją namówił może zaproponował mieszkanie razem na zasadzie przyjaźni może na początku ? Ja 30 lat moja partnerka 29. A i jeszcze jedna rzecz była u psychologa raz tylko i teraz nie chce iść ani sama ani na terapię dla par.

Szanowny Panie,

Zastanawiające jest w jaki sposób zdiagnozowana depresja i chęć mieszkania samej się łączą - może to być dobry lub niepokojący objaw. Za mało jest danych, by cokolwiek tutaj Panu poradzić. Z pewnością Pana partnerka powinna rozpocząć regularną psychoterapię indywidualną. Myślę,że obecna sytuacja nie będzie korzystna dla terapii pary - warto dać jej czas. Być może trafiła na specjalistę,który nie wzbudził jej zaufania? Wówczas warto dać sobie szansę i szukać dalej.

Życzę dużo dobrego.