Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pomóc chłopakowi, który za dużo pije?

Mój chłopak za dużo pije. Tłumaczy się tym, że jest studentem i kiedy jak nie teraz. Niby rozumiem, ale czy to nie powinno mieć granic? Jest nietrzeźwy średnio 5 dni w tygodniu - nie pijany do nieprzytomności, ale nietrzeźwy. Praktycznie zawsze jest to wódka, często mieszana z piwem. Często się z tego powodu kłócimy. Twierdzi, że rozumie mój problem, ale on tego za problem nie uważa. Po alkoholu często staje się dla mnie niemiły, wręcz podły - najczęściej gdy zwrócę mu uwagę, żeby przestał...
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Atrakcyjność u mężczyzn

Już nie tylko kobiety walczą o komplementy, chcą by doceniano ich wygląd i oglądano się za nimi na ulicy. Coraz więcej takich cech można odnaleźć wśród mężczyzn. Dr Aleksandra Borkowska opowiada o współczesnym zjawisku ? atrakcyjnego mężczyzny.

Jeśli chłopak nie chce i nie ma motywacji do zmiany, warto przemyśleć, czy taki związek jest dla Pani akceptowalny? Może Pani także skorzystać z pomocy i porady Ośrodka Terapii Uzależnień. Świadczone jest tam także wsparcie i psychoedukacja dla rodzin osób uzależnionych oraz osób współuzależnionych.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam
Skoro chłopak potrafi „średnio 5 razy w tygodniu”
znaleźć okazję do picia alkoholu, to raczej
nie jest to już picie dla towarzystwa.
Skoro chłopak twierdzi, że „on tego za problem nie uważa”,
to nie może mu Pani pomóc.
Wyraźnie i brutalnie daje Pani do zrozumienia,
że on swojego postępowania nie zmieni.
Proszę zatem odpowiedzieć sobie na pytanie:
Czy w taki sposób chce Pani spędzić resztę życia?
Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0

Zastanawiam się czy myślała Pani o tym w jaki sposób pomóc sobie w tej trudnej sytuacji?. Pani zachowanie wobec partnera wskazuje na to, że jest Pani poważnie uwikłana w destrukcyjną dla siebie relację. Pisze Pani o tym, że życie Pani partnera skoncentrowane jest wokół alkoholu, że nie potrafi zrezygnować z picia, że zawsze znajdzie wytłumaczenie dla swojego postępowania, że nie wolno Pani poruszać tematu alkoholu, bo to prowadzi do kłótni, partner staje się drażliwy i wybuchowy, wmawia Pani, że to Pani ma problem, odwracając uwagę od siebie.
Trudno będzie Pani samej przerwać tą sytuację, ewidentnie picie alkoholu jest dla Pani partnera ważniejsze od waszego związku. Proszę zgłosić się do Poradni Terapii Uzależnień lub do gabinetu prywatnego do psychoterapeuty, specjalisty terapii uzależnień.
Jedyną osobą, którą może Pani ratować w tej sytuacji jest Pani ! proszę zadbać o siebie.
Pozdrawiam serdecznie

0

Dzień dobry, obawiam się, że dopóki chłopak nie zauważy problemu i nie nabędzie chęci do jego zmiany niewiele może pani zrobić. Warto się zastanowić co pani daje związek z osobą która pięć dni w tygodniu pozostaje nietrzeźwa. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy